Tepмінові новини! Прямо з Донбасу – потужна заява: закінчення війни – офіційно! Історичний документ

В опублікованому російськими ЗМІ документі про нібито запропоновані Україною “10 кроках щодо Донбасу” немає нічого нового та екстраординарного, оскільки українська сторона озвучує подібні пропозиції на засіданнях Тристоронньої контактної групи.

Таку думку висловив представник окремих районів Донецької області у складі української делегації у ТКГ журналіст Сергій Гармаш в ефірі одного з телеканалів.

“Я вірю, що те, що опублікували російські ЗМІ, – це справжній документ, тому що із засідань ТКГ я бачу, що тут немає абсолютно нічого нового, крім того, що ми і так пропонуємо на кожному засіданні, – це підготовка обміну, відновлення перемир’я , обговорення законів, передбачених у Мінських угодах, а не планів, на яких зараз наполягає Росія і російська сторона (в ТКГ – ред.) Тому я, чесно кажучи, не бачу тут чогось екстраординарного і вважаю, що це був робочий документ, направлений із дипломатичними цілями”, – сказав Гармаш.

За словами журналіста, він не бачив документа, оскільки він був закритим.

“Я вважаю, що його і не потрібно було публікувати, оскільки це не офіційні пропозиції Росії щодо вирішення конфлікту, це фактично дипломатичний документ щодо продовження діалогу”, – зазначив член делегації України у ТКГ.

Як повідомлялося, російські ЗМІ опублікували план із 10 кроків, які влада України нібито запропонувала для припинення війни на сході. За даними видання “КоммерсантЪ”, свої пропозиції українська сторона поширила перед засіданням Тристоронньої контактної групи, що відбулося 8 грудня. Раніше Зеленський заявив, що Київ сформулював стратегію виконання Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, йдеться про 10 кроків, до яких також залучено “Нормандський формат” та США. Зеленський вкотре наголосив, що Україна готова виконувати умови Мінських угод, проте це саме має пообіцяти і Кремль.

Нагадаємо, що до кінця тижня очікуються переговори глави Офісу президента України Андрія Єрмака з заступником голови адміністрації президента Росії Дмитром Козаком. Сторони обговорять роботу Тристоронньої контактної групи по Донбасу, яка 22 грудня домовилася про перемир’я. Однак воно так і не настало.

Про можливий прямий контакт з Кремлем заявив Андрій Єрмак в інтерв’ю журналу “Фокус”.

“Ми спілкувалися тиждень тому і знову плануємо контактувати цього тижня. Ми з ним говоримо про те, що відбувається у ТКГ, обговорюємо саме ініціативи України”, – зазначив Єрмак.

За його словами, Україна запропонувала три ініціативи, які зараз намагається реалізувати.

“Ми дуже сподіваємось, що нам вдасться досягти прогресу за деякими напрямками. Україна вийшла з трьома дуже важливими ініціативами. Перше – повернення до режиму припинення вогню. Порушується питання двох КПВВ — “Щастя” та “Золоте”, які з українського боку давно вже цілком готові, вони зроблені на дуже високому європейському рівні. Туди приїжджали посли G7 кілька разів і відзначали найвищий рівень сервісу. Третє — давно не було обміну, ми передали до ТКГ вчергове списки людей на визволення, це до ста осіб. Поки що відповіді немає. Наші представники в ТКГ продовжують вести переговори, робота дуже виснажлива, але за цим стоять життя людей, і ми наполегливо її продовжуватимемо”, – розповів Єрмак.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.