Терміново! Зеленський визначив хто може виступати з питань зовнішньої політики – перелік названо. Єдиний курс держави!

Президент України Володимир Зеленський визначив, хто може виступати з офіційними заявами та коментарями з питань зовнішньої політики України. 

Відповідний указ №671/2021 опубліковано на сайті Президента України. 

Глава держави постановив, що надавати офіційні коментарі, проголошувати офіційні заяви та виступати з  ініціативами міжнародного характеру можуть:

  • Президент України;
  • Прем’єр-міністр України;
  • Міністр закордонних справ України.

З метою забезпечення єдності зовнішньополітичного курсу держави, посилення координації діяльності державних органів у сфері зовнішніх зносин, належного виконання міжнародних договорів України, відповідно до пункту 3 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: Установити, що з офіційними заявами та коментарями з питань зовнішньої політики України та з ініціативами міжнародного характеру можуть виступати лише Президент України, Прем’єр-міністр України і Міністр закордонних справ України, – про це зазначено у повідомленні.

Міністерство закордонних справ  своєю чергою надає офіційні роз’яснення щодо зовнішньополітичного курсу України. Державні органи також повинні координувати свою діяльність у сфері зовнішніх зносин за допомогою МЗС.

Крім того, відтепер у складі української делегації на міжнародних переговорах, зустрічах чи конференціях повинні обов’язково бути:

  • прем’єр-міністр – перший заступник або заступник глави МЗС;
  • перший віце-прем’єр, віце-прем’єр – керівник відповідного підрозділу МЗС;
  • міністр – представник МЗС, який обіймає посаду дипломатичного радника у відповідному органі або визначений главою МЗС.

Якщо переговори проводять за межами України, тоді до делегації також включається керівник українського дипломатичного представництва.

Також указом визначено, що посадові особи та державні органи інформують  президента або МЗС про свої контакти з представниками іноземних держав і організацій. Це стосується контактів з питань реалізації державної зовнішньої політики. Термін – 10 днів, якщо інформація “важлива” – інформування має бути здійснено невідкладно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.