Tepмінoвo! Пpeзидeнт нe витpимaв: дзвінoк в Гpyзію. Нacилля нe бyдe – відпoвідь, вжe!

Президент Володимир Зеленський у телефонній розмові з прем’єр-міністром Грузії Іраклі Гарібашвілі закликав не порушувати права Міхеіла Саакашвілі.

Про це сьогодні зранку повідомив Офіс президента.

Зеленський також порушив питання забезпечення прав громадянина України Міхеїла Саакашвілі та наголосив, що вони мають бути гарантовані повною мірою відповідно до норм міжнародного права. Президент окремо наголосив на неприпустимості застосування до громадянина України непропорційних заходів примусу.

Також повідомляється, що Зеленський акцентував увагу на необхідності надання доступу до Саакашвілі його матері та близьким. З огляду на стан здоров’я Саакашвілі глава держави також попросив розглянути можливість допуску до нього українських лікарів.

Зі свого боку, Гарібашвілі заявив про неприпустимість втручання українських громадян у справи Грузії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт уряду Грузії.

Гарібашвілі заявив, що Саакашвілі, як і інші ув’язнені, перебуває під наглядом з першого дня у в’язниці і отримує необхідну медичну допомогу.

Він також пояснив ситуацію з переведенням Саакашвілі в тюремну лікарню і зазначив, що до нього застосовували силу відповідно до грузинських законів.

Нагадаємо, що Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 11 листопада заявила, що оприлюднене владою Грузії відео із колишнім президентом Міхеїлом Саакашвілі свідчить про катування та жорстоке поводження із ним.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *