Пpямo зapaз! Аpeшт мaйнa, Кyчмa нe чeкaв – кpax: 3eлeнcький знищив, oлігapxи нe втeчyть! 0бcтaвили

Закон про олігархів, з яким було багато проблем, підписав президент. Однак, чи вдасться змінити ситуацію в країні залишається під питанням.

Про це йдеться в програмі Артема Овдієнка “Pro новини” на 24 каналі.

“Закон про деолігархізацію має унеможливити чинну практику, коли вітчизняні багатії купують собі політиків депутатів та журналістів, аби ті допомагали їм заробляти ще більше грошей, аби потім і далі багатії купували собі політиків-депутатів-та-журналістів. Таке замкнене коло існує останні 20 років, відколи цей олігархат побудував його архітектор пан Кучма (більш відомий, як – другий президент України)”, – говорить Овдієнко.

За словами журналіста, розірвати це коло нікому дотепер не вдавалося, але ніхто й не намагався. Наші політики останні 20 років по черзі у владі одне одного заміняли й пов’язувались з олігархами в той чи інший спосіб – дружбою, бізнесом, а хтось встиг і породичатися.

Так було поки до влади не прийшов Володимир Зеленський, який на той момент ще не загруз в нашому корупційному болоті олігархату, а тому тим усім щиро обурився й пообіцяв олігархат викорінити.

Після цього журналіст називає два кроки до викорінення олігархату, що затверджені в законі:

  • перший – створення реєстру олігархів, куди їх записують;
  • другий – обмеження їхніх можливостей, аби вони припинили, маючи гроші, “робити політику” з метою ще більшого заробітку.

Що загрожує нинішнім політикам-багатіям

 

 

  • позбавлять права фінансувати політичні партії (аби через гроші не мали більше впливу на політику);
  • позбавлять права брати участь у великій приватизації (аби завдяки грошам і політичному впливу не могли
  • створювати ще більші монополії, скуповуючи держпідприємства);
  • примусять щорічно звітувати про свої статки (аби проконтролювати, у який спосіб вони багатіють);
  • примусять звітувати про свої контакти (аби не мали більше особистих зустрічей із можновладцями, депутатами,
  • суддями та прокурорами – тобто з усіма тими, з ким олігархові так зручно “обкашливать свои вапросики”).

Як вважає народний депутат України від фракції “Слуга народу” ПАВЛО ФРОЛОВ, такий закон потрібен уже давно.

“Будь-який бізнес, навіть найбагатший, має працювати за законом та нарівні з іншими підприємцями. Тому якщо хтось звик купувати політиків, щоб вони дозволяли обійти закон і давали наживатися на державі, – доведеться прощатися з такою звичкою.

Насправді, думаю, кожен погодиться, що такий закон потрібен Україні вже 15–20 років. Якби політику та великий бізнес розділили ще за Ющенка, то наша країна вже б давно була матеріально забезпеченою, а корупція та бідність не були би головними проблемами більшості українців” – написав Фролов на своїй сторінці у фейсбук.

А блогер Євгеній Прокопишин зазначив, що закон має в першу чергу превентивну дію, а не каральну.

“Влада дає шанс і час нинішнім олігархам передивитись свої плани, змінити їх, вийти з політики або позбутись певних своїх активів, і з травня наступного року не отримати статус «олігарх» офіційно з усіма наслідками (наслідки поки що не дуже серйозні насправді, бо це лише перший базовий закон з пакету деолігархізації, але наслідки будуть все одно відчутні, тому що, наприклад, ставлення до наших олігархів на Заході відразу зміниться, коли вони юридично отримають статус «олігарх», особливо сильно на це відреагують банки, які зацікавляться походженням мільярдів цих людей, що може призвести і до арешту їх рахунків та майна). Так що, я не виключаю, що з травня у нас і олігархів то може не бути офіційно, якщо вони почнуть шукати способи не отримати це позорне «клеймо», і це буде успіх для Закону”, – написав Прокопишин на своїй сторінці у фейсбук.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *