2 тoни гpoաeй! Нoвий yдap – лaвoчкa пpикpилacь, 3eлeнcький випaлив. Гeтьмaнa знecли – пpocтo в Рaді!

Для чого Петру Порошенку 2,5 тонни грошей та яких репресій він боїться. Навесні 2020 року щойно відновлена українська версія журналу Forbes зазнала масованої атаки. Причиною став рейтинг найбагатших людей України, а саме – третя позиція, яку зі статками на суму в 1,4 мільярда доларів посів народний депутат і професійний політик Петро Порошенко. Йдеться у матеріалі телеканалу “24”.

Чисельна група інтернет-тролів з команди підтримки п’ятого президента вимагала від головного редактора Володимира Федоріна спростувань, чим довела медіаменеджера мало не до істерики.

Той ще довго пояснював в інтерв’ю та соцмережах, як міг президент воюючої країни так ефектно примножити статки (з 560 мільйонів у 2016 році до 1,4 мільярда в 2020 році), розповідав про методику підрахунків і навіть обіцяв, що незабаром Порошенко опиниться у глобальному рейтингу мільярдерів “Форбсу”.

Слухати пана Федоріна ніхто не став: пресслужба новоспеченого мільярдера записала головного редактора поважного видання до агентів впливу президента Зеленського, а інфокомсомольці продовжили набіги на фейсбук-сторінку головного редактора.

Незабаром інформацію своєї української доньки підтвердив глобальний Forbes, а Петру Порошенку довелося примиритися зі статусом мільярдера та олігарха. Вибачатись перед українськими журналістами за цькування, звісно, ніхто не став, а тому фінальні стадії прийняття пройшли вже тихо й без зайвого пафосу.

Річ у тому, що насправді Порошенко – ніякий не політик, він як був, так і залишився бізнесменом. Просто використовує своє перебування у владі, а в ній він був з часів Кучми, заради прикриття свого бізнесу. Тобто, як олігарх.

Станом на 2021 рік Петро Порошенко підкорився долі й статус мільярдера вже не заперечував (а ще став багатшим на 200 мільйонів доларів). Але все одно зумів здивувати. В електронній декларації політик вказав нечувану навіть для Скруджа Макдака кількість готівки.

Виявилось, що Порошенко тримає у готівці 51,2 мільйона доларів і 423,3 мільйона гривень, що сумарно в гривневому еквіваленті складає понад 1,8 мільярда гривень. Для кращого розуміння подаємо цю суму цифрами – 1 800 000 000.

Якщо припустити, що американську валюту родина колишнього керманича України зберігає суто купюрами по 100 доларів, то вийде 512 кілограмів доларів. Гривні, якщо міряти купюрами по “200” – понад 2 тони. Таким чином, Петро Порошенко десь вдома у себе зберігає понад 2,5 тони грошей.

Пояснення виходу політика в кеш також виявилось феєричним. Там заявили про репресії, що готуються чинною владою, щоправда, у пресслужбі вирішили не уточнювати, які саме репресії та проти кого, але, схоже, що мова йде про бізнесового партнера колишнього президента Віктора Медведчука. За часів правління Порошенка кум Путіна та колишній перший радник Кучми зумів вилізти з тіні та навіть отримав статус олігарха. Не такого заможного, як Петро Олексійович, але все ж таки.

Порошенко надав Медведчуку економічні преференції та зробив його фактичним монополістом на ринку дизпалива, повернув у медійну площину та дав тому можливість стати телемагнатом. На справедливу критику з приводу возвеличення Медведчука весь час свого правління Порошенко говорив про вимушену необхідність і пояснював процвітання агента впливу РФ тим, що інакше “Путін нападе”.

У 2021 році новий президент прикрив лавочку, а РНБО закрила пропагандистські канали Медведчука та застосувала проти нього санкції. Закриття свого пропагандистського каналу “Прямий” дуже боявся й Порошенко, тому наважився переписати його з зіц-голови з темним минулим Макеєнка на себе. Так Петро Порошенко став офіційним працедавцем чималої когорти працівників ідеологічного фронту. І змушений їм офіційно платити гроші, а не так, як раніше.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *